VS v Kunraticích u Cvikova

Na 23. zasedání ZO Kunratice u Cvikova starosta informoval, že podepsal smlouvu (samozřejmě bez vědomí a souhlasu zastupitelů) s Úřadem práce o poskytování veřejné služby. V podstatě jde o to, aby osoby pobírající sociální příspěvky, pracovali pro obec a udržely si tak nárok na příspěvek od státu.

Podle mých (zatím neověřených) informací již veřejná služba v Kunraticích u Cvikova probíhá. Další (nepotvrzenou) informací je, že by měla byt odstartována od příštího pondělí, tedy 5. března 2012. Tak jako tak, brzy se to ukáže, neboť podle slov starosty, by měl být startovní den právě dnes, tj. 1. března 2012.

Nelze opomenout, že v zápise z 23. zasedání ZO není nijak občanům vysvětleno, o co se vlastně jedná. Zapisovatel asi nepovažoval za vhodné, podělit se o tyto informace s Vámi, občany Kunratic u Cvikova. Za zmínku však stojí funkce tzv. koordinátora veřejné služby. Osoba, která zastává funkci koordinátora, je pak zaměstnána jako pracovník úřadu práce na postu veřejně prospěšných prací a pobírá tedy plat. Navíc jeho pracovní pomůckou není koště, ale počítač. Vede pracovní evidenci osob vykonávajících veřejnou službu, jejich docházku a píše na ně posudek. I když bylo na 23. zasedání ZO (http://www.kunraticeucvikova.cz/media/23-zasedani-zo-verejna-sluzba.wma – 16,1 MB) starostou uvedeno, že koordinátora si určuje úřad práce, není tomu tak. OÚ si může doporučit svého člověka, kterého ÚP akceptuje, pokud nejsou závažné důvody, proč toto neudělat.

Není těžké domyslet si, kdo asi bude oním koordinátorem (přesněji koordinátorkou) veřejné služby…

Otázkou však ještě zůstává, jestli pro zřízení funkce koordinátora splní OÚ Kunratice u Cvikova další podmínky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář